Aktualności

Aktualności


Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 24.12.2017r - Wigilia- lecznica będzie czynna do godziny 17.00!  

Zapraszamy 25.12.2017 od godziny 9.00.


 

Wszelkie informacje udostępniane są na naszym profilu na facebooku:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1379305218791885&id=145594328829653 


 

SDMA- Symetryczna dimetyloarginina- biomarker nerkowy!

SDMA jest stosunkowo nowym (2015r) testem opracowanym przez IDEXX Laboratories oraz LABOKLIN używanym w celu oceny funkcji nerek. Badanie SDMA zostało  włączone do protokołu oceny stopnia zaawansowania przewlekłej choroby nerek stosowanego przez IRIS (International Renal Interest Society- Międzynarodowe Towarzystwo Nefrologiczne).

Wykazano, że poziom SDMA oznaczany w surowicy lub osoczu jest czulszym czynnościowym testem nerkowym niż poziom kreatyniny i jest niezależny od innych chorób zwierzęcia, można go także wykonywać u zwierząt kachektycznych.   

Wykonanie badania pozwala zdiagnozować przewlekłą chorobę nerek zanim rozwiną się pełne objawy kliniczne i zanim dojdzie do często nieodwracalnego uszkodzenia nerek psów i kotów.

https://www.idexx.eu/pl/products-and-solutions/reference-laboratory/reference-laboratory-comprehensive-test-menu/sdma-test/
http://laboklin.pl/sdma/ 

 

 


Doktor Michał Jankowski wraz z naszą zaprzyjaźnioną behawiorystką Kasią Bargiełowską gościł w Telewizji Polskiej TVP w programie Dzień dobry, Polsko! Tematem rozmowy była choroba odkleszczowa psów- Babeszjoza.
Zapraszamy do obejrzenia materiału i bacznego przyglądania się swoim psom! https://dziendobrypolsko.tvp.pl/31224974/babeszjoza-czym-jest-i-jak-ja-leczyc