Stomatologia

Sanacja jamy ustnej- Każdy właściciel, niezależnie czy to psa, kota czy królika, musi dbać o zęby swojego przyjaciela. Zaniedbanie higieny jamy ustnej może być przyczyną wielu chorób, począwszy od zapalenia dziąseł a kończąc na chorobach układu pokarmowego czy nawet serca. Bakterie osadzające się na zębach w postaci płytki nazębnej mogą być groźne i siać spustoszenie w organizmie zwierzęcia. Proponujemy Państwu zabieg sanacji jamy ustnej-zdejmowania kamienia nazębnego przy użyciu skalera ultradźwiękowego, a także zabieg polerowania zębów, dzięki czemu zęby są gładkie a kamień odkłada się znacznie wolniej.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych  preparatów- pasty i szczoteczki, płyny, gryzaki , które wspomagają usuwanie kamienia, dbanie o dziąsła i usuwają nieprzyjemny zapach z pyszczka. Produkty te połączone ze zdejmowaniem kamienia poprawiają stan uzębienia i dziąseł u Waszego pupila.

Właścicieli gryzoni, które mają za długie siekacze, zapraszamy na przycięcie zębów! Jeśli królik, świnka czy chomik nagle przestają jeść, czy też nie mogą otworzyć bądź zamknąć pyszczka- przyczyną mogą być za długie zęby powodujące rany, ropnie- przez co jedzenie staje się bolesne.